Litimpeks Bank

Kodėl bankrutavo litimpeks bankas?

Common online scams and how to avoid them

Internetinės apgavystės nuolat tobulėja, tačiau kai kurios dažniausiai pasitaikančios išlieka. Sukčiai internete iš tiesų gali kelti didelį finansinį ir emocinį pavojų bei riziką visiems mums, nes jie tiesiogiai kėsinasi į žmonių pinigus ir turtą. Kad to išvengtumėte, aptarsime keletą labiausiai paplitusių internetinių sukčiavimų ir patarsime kaip jums netapti nusikaltėlių auka.

Sukčiavimas

Sukčiai elektroniniuose laiškuose, žinutėse ar interneto svetainėse apsimeta teisėtomis finansų įstaigomis, pvz. bankais ar mokėjimo platformomis, ir apgaulės būdu priverčia asmenis atskleisti konfidencialią informaciją.

Kaip to išvengti

Patariame niekada nespausti nuorodų laiškuose ar žinutėse, kurių jūs nelaukėte. Vietoj to naršyklėje tiesiogiai įveskite oficialios svetainės URL (unikalus interneto adresas), kad galėtumėte prisijungti prie savo paskyrų. Verta patikrinti siuntėjo el. pašto adresą. Taip pat paieškokite tekste gramatikos ar rašybos klaidų požymių ir patikrinkite, ar URL adrese yra HTTPS (saugus hiperteksto perdavimo protokolas), kad būtų užtikrintas saugus ryšys. 

Investicijos

Tai apgaulingos investavimo galimybės, žadančios didelę grąžą su nedidele rizika arba visai be rizikos. Sukčiai gali naudotis socialine žiniasklaida, elektroniniais laiškais ar netikromis svetainėmis, kad įkalbėtų savo aukas investuoti jų sunkiai uždirbtus pinigus.

Kaip to išvengti

Skeptiškai vertinkite neprašytas investavimo galimybes. Prieš investuojant būtina patiems paskaityti apie šiuos pasiūlymus, daugiau sužinoti apie juos siūlančius asmenis ar bendroves. Patikrinkite ar jie turi oficialias licencijas ir registraciją atitinkamose finansų institucijose. Oficiali registracija reiškia, jog tokių asmenų veikla yra kontroliuojama ir visi jų finansiniai veiksmai yra tikrinami.

Prekyba internetu

Kartais pasitaiko netikros internetinės parduotuvės arba pardavėjai, siūlantys patrauklius produktus ar paslaugas, bet niekada nepristatantys prekių po apmokėjimo gavimo. Taip gali nutikti ne tik apsipirkus netikroje interneto parduotuvėje, bet ir susigundžius fizinių asmenų skelbimais oficialiose skelbimų platformose.

 

Kaip to išvengti

Rekomenduojame apsipirkti tik iš patikimų svetainių ir pardavėjų, turinčių teigiamų atsiliepimų internete. Tik neapsigaukite dėl jų svetainėse skelbiamų atsiliepimų, kurie gali būti netikri - jų pačių sukurti. Interneto platybėse galite rasti realių vartotojų įvertinimų. Taip pat naudokite saugius mokėjimo būdus su apsauga nuo sukčiavimo, pavyzdžiui, kredito korteles arba patikimas mokėjimo platformas.

Techninė pagalba

Sukčiai gali apsimesti techninės pagalbos agentais ir pasiūlyti savo pagalbą sprendžiant kompiuterio problemas. Jie gali paprašyti nuotolinės prieigos prie kompiuterio ir įdiegti kenkėjišką programinę įrangą arba imti mokestį už nereikalingas paslaugas.

Kaip to išvengti

Naudokitės tik patikimų bendrovių techninės pagalbos paslaugomis. Patariame niekada nesuteikti nuotolinės prieigos nežinomiems asmenims. Atminkite, jog teisėtai veikiančios techninės pagalbos bendrovės niekada nesikreips į jus neprašomos.

Loterijos ir prizai

Turbūt ne vienas iš mūsų susidūrėte su situacija, kai sukčiai jums praneša el. paštu arba sms žinute, jog laimėjote loterijoje ar gavote prizą. Jūsų prašoma sumokėti išankstinius mokesčius arba pateikti asmeninę informaciją, kad galima būtų atsiimti apdovanojimą.

Kaip to išvengti

Atminkite, kad teisėtose loterijose ir konkursuose niekada neprašoma išankstinių mokėjimų, kad galėtumėte gauti prizą. Visada atsargiai vertinkite neprašytus pranešimus apie laimėjimą, ypač jei nedalyvavote jokioje loterijoje ar žaidime.

Kriptovaliutos

Sukčiai jums gali žadėti didžiulį pelną arba nemokamą kriptovaliutų dovanojimą, jei mainais atsiųsite šiek tiek kriptovaliutos už savo pinigus. 

Kaip to išvengti

Atsargiai vertinkite pasiūlymus, kurie skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa. Vadovaukitės protu, o ne jausmais. Prieš siųsdami kriptovaliutą, dukart patikrinkite asmenų ar įmonių tapatybę. Naudokitės tik patikimomis kriptovaliutų biržomis ir platformomis. Atminkite, jog kriptovaliutų biržos nekontroliuoja jokia valdžios institucija, todėl tokia investicija neturi jokių apsaugų.

Paskolos

Sukčiai siūlo paskolas be kreditingumo įvertinimo, tačiau prašo sumokėti išankstinius mokesčius arba pateikti asmeninę informaciją, teigdami jog to reikia paskolos suteikimui. Po pinigų apmokėjimo arba informacijos gavimo tokie sukčiai iš karto pradingsta.

Kaip to išvengti

Būtinai patikrinkite skolintojus ir jų teisėtumą. Naudokitės oficialių, turinčių teisę teikti paskolas, bendrovių paslaugomis. Atsargiai vertinkite skolintojus, kurie prašo išankstinio mokesčio arba asmeninės informacijos el. paštu ar socialinėje žiniasklaidoje.

Darbas namuose

Internetiniai sukčiai kartais siūlo pelningas darbo iš namų galimybes, už kurias reikia sumokėti iš anksto arba pateikti asmeninę informaciją. 

Kaip to išvengti

Patariame patikrinti įmonę ir darbo pasiūlymą. Venkite darbo vietų, kuriose prašoma išankstinių mokėjimų arba konfidencialios informacijos.

Pabaigai: ar aš saugus?

Nepamirškite, kad norint išvengti finansinių sukčiavimų internete, labai svarbu būti informuotam, budriam ir atsargiam. Jei kas nors atrodo įtartina, pasikliaukite savo nuojauta ir, prieš imdamiesi veiksmų, skirkite laiko patikrinti bet kokių finansinių sandorių ar galimybių teisėtumą.

 

Share This Article

Next Article

August 2, 2023 • 4:14PM

Topics

From Our Blog